Program Sanatorium dźwięku już znany! Zapraszamy 12-15 sierpnia do Sokołowska

12 sierpnia / PIĄTEK / 16.00-17.30
Otwarcie instalacji dźwiękowych

Stephen Cornford – „Migration” (Galeria Jaga – ul.Główna) / g.16.00

Olivia Block – „Open Air” (Sanatorium Brehmera- ul.Różana 2) / g.17.00

 

12 sierpnia / PIĄTEK / 18.00–18.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Jonas Kocher & Gaudenz Badrutt

 

12 sierpnia / PIĄTEK / 19.00–19.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Johnny Chang & Mike Majkowski – „lllogical Harmonies”

 

12 sierpnia / PIĄTEK / 20.00 / Kinoteatr Zdrowie ul.Główna 36

Zuzanna Fogtt & Gerard Lebik – otwarcie festiwalu

Ensemble Phoenix
Antoine Chessex – „Metakatharsis”

Kasper T. Toeplitz – „Rupture & Dissipation”

Robert Piotrowicz – „Grund”

Robert Piotrowicz – „Apendic”

Wykonawcy: Jürg Henneberger – Dyrygent/Fortepian,  Christoph Bösch -Flety, Toshiko Sakakibara – Klarnety, Jens Bracher -Trąbka, Remo Schnyder -Saksofon, Samuel Wettstein – Syntezator/Fortepian, Sebastian Hofmann -Perkusja, Maurizio Grandinetti – Gitara elektryczna, Aleksander Gabrys -Kontrabas, Thomas Peter -Elektronika, Christof Stürchler – Inżynier dźwięku

12 sierpnia / PIĄTEK / 22.30–23.00 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Martin Howse – „Terra Muta [0]”

 

13 sierpnia / SOBOTA / 13:00–14:00 / Park
Tradycje hałasu w sztuce dźwięku” – premiera książki Patryka Lichoty, rozmowa

Uczestnicy: Patryk Lichota, Kasper T. Toeplitz, Kurt Liedwart

 

13 sierpnia / SOBOTA / 16.00–17.00 / Park

Upadek nagrywania” – wykład Michała Libery i Daniela Muzyczuka, prezentacja projektu

 

13 sierpnia / SOBOTA / 18.00–18.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Anna Zaradny – „Octopus” (video), „Go Go Theurgy”

13 sierpnia / SOBOTA / 19.00–19.30 / Park

Upadek nagrywania”

Keith Rowe / Gerard Lebik – „Dry Mountain

Wykonawcy: Emilio Gordoa, Bryan Eubanks / Xavier Lopez, Jonas Kocher / Gaudenz Badrutt, Johnny Chang / Mike Majkowski

Autorzy partytur: Bożenna Biskupska, Radek Szlaga, Alicja Bielawska, Daniel Koniusz

13 sierpnia / SOBOTA / 20.00–20.30 / Kinoteatr Zdrowie ul.Główna 36

Upadek nagrywania”

Alessandro Bosetti

 

 

13 sierpnia / SOBOTA / 21.00–21.30 / Kinoteatr Zdrowie ul.Główna 36

Upadek nagrywania”

Valerio Tricoli

 

13 sierpnia / SOBOTA / 22.00–22.30 / Park

Lucio Capece – „Space Tuning-Conditional Music”

 

14 sierpnia / NIEDZIELA / 13.00–14.00 / Park
The State of post-AMM Improvisation” – wykład Briana Olewnicka, rozmowa

Uczestnicy: Brian Olewnick, Keith Rowe, Daniel Brożek

 

14 sierpnia / NIEDZIELA / 16.00–17.30 / Park
miejsce, czas, (dźwięki): epilog – koncert, rozmowa, promocja książki

Spotkanie promocyjne książki pt.”miejsce, czas, (dźwięki)”

Uczestnicy: Michael Pisaro, Paweł Szroniak

Program koncertu:

Michael Pisaro – „festhalten, loslassen”

Michael Pisaro – „A single charm is doubtful (Harmony Series #14)”

Wykonawcy: Michael Pisaro, Lucio Capece, Johnny Chang, Mike Majkowski, Bryan Eubanks, Jonas Kocher

 

14 sierpnia / NIEDZIELA / 18.00–18.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Kurt Liedwart

 

14 sierpnia / NIEDZIELA / 19.00–19.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Olivia Block – „Aberration of Light”

 

14 sierpnia / NIEDZIELA / 20.00–20.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Ensemble Phoenix – Alex Buess: Portrait

Alex Buess – „Vortex V1_01”

Alex Buess – „Khat”

Alex Buess – „N.S.”

Wykonawcy: Jürg Henneberger – Dyrygent/Fortepian, Christoph Bösch -Flety, Sebastian Hofmann -Perkusja, Christof Stürchler -Inżynier dźwięku

14 sierpnia / NIEDZIELA / 21.00–23.00 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Keith Rowe / Michael Pisaro – „Venerable Bede”

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 14.00 -15.00 / PARK
A-I-R Sanatorium Dźwięku Sokołowsko / Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro – rozmowa

Uczestnicy: Krzysztof Bielaszka, Berenika Nikodemska, Zuzanna Fogtt, Gerard Lebik

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 16.00–18.00 / Kinoteatr Zdrowie ul.Główna 36

Józef Robakowski – „Dźwięki obrazu ruchomego” (projekcje wideo)

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 18.00–18.30 / Park

Emilio Gordoa

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 19.00–19.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Bryan Eubanks / Xavier Lopez

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 20.00–20.30 / Sala multimedialna Laboratorium Kultury, ul.Różana 2

Stephen Cornford / Gerard Lebik

 

15 sierpnia / PONIEDZIAŁEK / 22.00–22.30 / Park

Kasper T. Toeplitz – „Burning eyes”